Pravu poslasticu na Jahorini 2017. spremila dva vozača u Subaru Imprezama. Prvi put ove godine i prvi put u karijeri, pobjedu je odnio Edis Hadžipašić iz našeg kluba, koji je odlično vozio i zasluženo slavio ispred aktuelnog prvaka klase Sanela Ćehića. Ćehić je i pored incidenta na subotnjem treningu kada je oštetio zadnji dio svog auta vozio sjajno, ali nedovoljno brzo da pobjedi Hadžipašića. Treće mjesto je zauzeo takođe vozač našeg kluba, AMK Extra Sport Cazin, Alem Semanić u Audiju A4.

Na Jahorini kraj Sarajeva održana je četvrta trka šampionata BiH na brdskim stazama. Trku je obilježilo loše i veoma hladno vrijeme, ali i vrlo dobra organizacija. Nažalost, samo 13 takmičara na startu trke rezultat je nezadovoljstva popriličnog broja takmičara na račun samog stanja staze na Jahorini. Uprkos uloženom trudu oganizatora i popravkama nedostataka, veliki broj takmičara ipak je odlučio da ne nastupi na ovoj trci.