DOBRODOšLI NA WEB PREZENTACIJU KLUBA

AMK EXTRA SPORT CAZIN

Auto moto karting klub AMK-EXTRASPORT Cazin osnovan je u septembru 2002 godine sa sjedištem u Cazinu. Klub djeluje na području cijele Bosne i Hercegovine sa svojim osnovnim programskim aktivnostima kao što su:

Ostvarivanje i podsticanje razvoja masovnog i vrhunskog auto-moto i karting sporta, kao i saradnja s nadležnim organima, naučnim i stručnim institucijama, zaštita interesa članova, vozača i ostalih učesnika u prometu na cestama te predlaganje mjera i uticaja na prometnu politiku, razvijanje i provođenje aktivnosti na zaštitu okoline, i ostvarivanju međunarodne saradnje u skladu sa statutom i pravilnicima o auto sportovima.

Klub djeluje na dobrovoljnoj osnovi, i za članove kluba, na osnovu uzajamnosti i solidarnosti pruža tehničku, preventivnu, ekonomsku, pravnu i drugu pomoć, te osigurava klubski utjecaj na politiku i razvoj auto-moto i karting sportova.

AMK-EXTRASPORT sa svojom ekipom stručnih ljudi i timom vozača, organizira već dugi niz godina Brdsku auto utrku u Cazinu, na prelijepoj stazi “Krajiška zmija” koja se proteže od Hotela “Sedra” na rijeci Uni do starog grada “Ostrožac”. Ova Brdska trka ima jako veliki utjecaj na razvoj auto sporta u Bosni i Hercegovini., ali i opšte auto kulture. Atraktivna staza i nadasve kvalitetna organizacija doprinose da se Brdska trka “CAZIN”, po ocjeni takmičara i stručnih ljudi iz zemlje i inostranstva nađe se na vrhu najbolje organizovanih utrka u BiH. Znanjem i organizacionom sposobnostima AMK-EXTRASPORT Cazin je dobio povjerenje da organizuje utrke i za šampionat Centralno Evropske Zone (CEZ) još 2008. a zatim i sve ove godine u kontinuitetu se vozi na stazi Krajiška Zmija.

Ponosni smo što je naš klub proglašen i najboljim organizatorom Brdskih utrka 2007.  2008. 2010. 2011. 2012. 2013. god u Bosni i Hercegovini, u ne slaboj konkurenciji izvrsnih organizatora Brdskih utrka.

Priznanja i pohvale kluba

BIHAMK-a

Tražimo sponzore, budi i ti dio najvećeg motorsport spektakla u Bosni i Hercegovini

Poboljšaj i promoviši svoj biznis putem naših kanala i postigni regionalne konakte.

Godina
Članova