Krajišnici na prvoj trci sezone 2012.Kenad Abdijanović lll mjesto u grupi N

Prva brdsko brzinska utrka u kalendaru za ovu godinu vozila se u Banja Luci.U organizaciji  Auto moto kluba „Brkić Servis” na stazi „Krčmarice” nadomak Banja Luke, održana je međunarodna brdska automobilistička  utrka,na kojoj je učestvovalo  44 vozača iz Srbije,Mađarske,Makedonije,Hrvatske,Crne Gore i BiH. Trku je nakon dvije vožnje u nedjelju uspješno završio 41 takmičar, od kojih je uvjerljivo najbrži bio Dragan Milić sa Audijem A4 STW, takmičar iz Crne Gore sa takmičarskom licencom Srbije.Dobru vožnju pokazao je i Siniša Krainc iz Hrvatske sa  Fordom Escortom Cosworthom, koji je osvojio drugo mjesto u ukupnom poretku.

Od vozača iz Bosne i Hercegovine najbrži su bili Boris Miljević u formuli Nissan Coloni, Suad Hota u Lanciji Delti Integrale Evo, koji je uz drugo mjesto u generalnom poretku našeg Šampionata došao i do pobjede u klasi H15.Utrku su vozili i takmičari iz Cazinskih klubova.Iz auto kluba Extra Sport utrku su vozili: Dolić Fahrudin sa  GolF ll 1.8 16 V Grupa H Klasa 14,

Kenad Abdijanović  Opel Corsa 1.6 16V Grupa N 1

Edhem Ljubijankić  Honda Civic 1.6 16 V Grupa H Klasa 13

Prva utrka u  sezoni  za mladog takmičara Kenada Abdijanovića  bila je uspješna,osvojeno treće mjesto sa 15 bodova i izuzetno dobar početak sezone.Dolić nije imao baš toliko sreće jer mjenjač mu je zadao dosta muke na treningu kojeg je uz velike napore uspio osposobiti za nedjelju i uspio je završiti utrku.Na novo restaurirana Honda kod Edhema i takođe izuzetno dobro odvežena utrka pokazalo je da trud i novac nisu uzaludno bili uloženi.